1. Z czego wykonywane są produkty marki Konkretno?

Głównym elementem naszych wszystkich produktów jest oczywiście beton. Podstawowymi składnikami wykonywanego przez nas betonu jest wysokiej jakości cement portlandzki, piasek kwarcowy, woda oraz włókna szklane (cyrkonowe). Dzięki zastosowaniu włókien szklanych, beton tworzy niezwykle wytrzymałą strukturę przy jednocześnie stosunkowo niewielkiej wadze (w porównaniu do betonu zbrojonego stalą). Oczywiście szczegółowy skład naszego betonu jest naszą firmową tajemnicą.

2. Jak wytrzymały jest beton?

Beton GRC jest naprawdę wytrzymały i spokojnie wytrzyma duże obciążenia, niskie temperatury czy ogień. Należy jednak pamiętać, że beton nie jest niezniszczalny i szczególnie niekorzystne dla wytrzymałości są upadki z wysokości – wówczas może on łatwo pęknąć.

3. Beton w otrzymanym produkcie wygląda inaczej niż na zdjęciach na stronie internetowej.

Należy pamiętać, że każdy z realizowanych przez nas produktów jest niepowtarzalny, a to dzięki głównemu materiałowi używanego do produkcji, czyli betonu. Charakterystycznymi cechami betonu są widoczne przebarwienia, pory czy smugi i nie stanowią one wady produkty, a wręcz przeciwnie – tworzą jego niepowtarzalność. Wobec tego, wszelkie tego typu detale nie stanowią wady, w związku z czym nie mogą być podstawą do zgłoszenia reklamacji.

4. W jakich kolorach może być wykonany produkt z betonu.

Dzięki zastosowaniu odpowiednich pigmentów istnieje możliwość wykonania betonu pośród kilkudziesięciu różnych kolorów. Zależy to tylko od pomysłu klienta. Przed wykonaniem docelowego produktu przygotowujemy próbkę kolorystyczną w postaci niewielkiej betonowej płyty w celu akceptacji koloru przez klienta. Należy pamiętać, że produkty wykonane z kolorowego betonu są realizowane za dodatkową opłatą w stosunku do standardowych wersji w kolorze szarym.

5. Czy oferowany beton jest odporny na wilgoć i plamy.

Sam w sobie surowy beton nie jest odporny na plamy a wilgoć jest wchłaniana. W celu zabezpieczenia betonu przed wilgocią i plamami należy go zabezpieczyć odpowiednim impregnatem. Do każdego oferowanego przez nas produktu oferujemy, za niewielką dopłatą, impregnacje specjalistycznym środkiem. Dzięki temu, betonowy produkt będzie trwały i estetyczny przez długi czas. Trzeba jednak pamiętać, że po latach użytkowania warstwa ochronna traci swoje właściwości i wówczas trzeba powtórzyć proces impregnacji.

6. Jaki jest czas oczekiwania na zamówienie?

Wszystko zależy od ilości i rodzaju zamówienia. Standardowy czas realizacji zamówienia to 3-4 tygodnie. W przypadku dużych zamówień lub bardziej skomplikowanych projektów termin ten może wynosić od 5 do 10 tygodni. Jesteśmy małą manufakturą i nie mamy za sobą wielkich magazynów, dlatego wszystkie zamówienia realizujemy dopiero po zleceniu od klienta. Pozwala to nam lepiej dostosować produkt do zapotrzebowań klienta. Każdy z naszych betonowych produktów jest odlewany przez nas ręcznie. W naszą pracę wkładamy dużo zaangażowania i dokładności, co wymaga odpowiedniej ilości czasu.

7. Jak wygląda dostawa zamówienia?

W przypadku niewielkich zamówień, a także tych których łączna waga nie przekracza 30 kg wysyłamy je kurierem. W sytuacji kiedy łączna waga produktu przekracza 30 kg zamówienia wysyłane są na palecie. Należy pamiętać, że przesyłki paletowe są droższe o standardowych wysyłek kurierskich. W ramach ustaleń wysyłkę możemy zrealizować z poleconym przez klienta przewoźnikiem.

8. Czy przesyłka jest bezpieczna?

Zdajemy sobie sprawę, że zdarzają się przypadki nieostrożnego obchodzenia się z paczkami przez firmy przewozowe, dlatego każde zamówienie pakujemy w taki sposób by jak najlepiej je zabezpieczyć na czas transportu. Na paczce przyklejamy dodatkowe etykiety informujące o wrażliwej na wstrząsy czy upadki zawartości. Ponadto, dla Państwa i naszego bezpieczeństwa każda przesyłka jest ubezpieczona.

9. Czy mogę odebrać zamówienie osobiście?

Nie. Wszystkie składane zamówienia realizujemy tylko w drodze wysyłkowej.

10. Czy zajmujecie się montażem płytek betonowych?

Nie. Jesteśmy jedynie producentem płytek. Nie mniej jednak, układanie naszych płytek nie jest skomplikowanym procesem i każda ekipa mająca doświadczenie w układaniu standardowych płytek ceramicznych poradzi sobie z zadaniem. By nie było jednak żadnych wątpliwości, to do każdego zamówienia dołączamy instrukcję.

11 .Czy mogę zwrócić zakupiony produkt?

Tak. Jeśli w ciągu 30 dni od daty dostarczenia nie będziesz zadowolony możesz odesłać do nas produkt, a my zwrócimy Ci pieniądze. Musisz jednak pamiętać, że zwracany produkt odsyłasz na swój koszt.