Konkretno
beton architektoniczny

Marka Konkretno to rodzinna firma, która wykorzystuje tzw. beton architektoniczny, różniący się składem i technologią wykonania od powszechnie znanego i używanego w budownictwie, do tworzenia wyjątkowych mebli betonowych. Jesteśmy jednym z nielicznych, funkcjonujących w Polsce producentów, oferujących unikalne wyroby z manufaktury.

Dotychczas beton architektoniczny stosowany był jako płyty naścienne budynków. Wyszliśmy z założenia, że oczekiwanie na niepowtarzalność i urok naturalności betonu nie może się ograniczać tylko do zewnętrznej elewacji. A ponieważ to wyjątkowe tworzywo ma praktycznie nieograniczone możliwości plastyczne, dodaliśmy do niego własną wyobraźnię i technologię formowania różnorodnych elementów, w tym oryginalnych mebli z betonu.

Również nie ograniczamy się tylko do ich kształtu, ponieważ beton jest wdzięcznym materiałem i doskonale komponuje się z różnymi dodatkowymi elementami konstrukcyjnymi np. z metalu i drewna stwarzając ogromne możliwości zindywidualizowanej produkcji. To nie wszystko, biorąc pod uwagę fakt, że meble z betonu architektonicznego nie muszą być zawsze szare. Dzięki odpowiednim pigmentom mamy możliwość zabarwienia odlewanego elementu na wybrany kolor spośród dziesiątek dostępnych.

Firma Konkretno jest małą, rodzinną manufakturą wytwarzającą betonowe produkty, począwszy od drobnych elementów użytkowych (akcesoria i dekoracje), płytek podłogowych i ściennych, na efektownych meblach betonowych kończąc. Jako ich producent nie kierujemy się schematem typowym dla seryjnej produkcji, a proces twórczy każdego ze zleceń rozpoczynamy po ustaleniu potrzeb i oczekiwań klienta. Nawet najdrobniejszy szczegół ma swoje odzwierciedlenie w tworzonych wyrobach. Ich niezaprzeczalnym urokiem są charakterystyczne dla betonu naturalne i niepowtarzalne przebarwienia i różnorodnie ukształtowane pory, co czyni z naszych produktów wręcz unikalnymi.

Co prawda marka Konkretno (nawiązanie do angielskiego – concrete i łacińskiego – concretum nazewnictwa betonu) powstała we wrześniu 2017 r., ale nad projektem tworzenia mebli i innych elementów z betonu architektonicznego pracowaliśmy już znacznie wcześniej. Opracowanie własnej technologii wytwarzania, mieszanek betonowych i form wymagały czasu i wielu prób, by osiągnąć najwyższą jakość oferowanych dzisiaj produktów z naszej manufaktury.
Zapraszamy do współpracy,

Grzegorz Karsznia,
Założyciel i właściciel firmy Konkretno.