Terrazzo lub bardziej znane jako po prostu lastryko to połączenie cementu, wody oraz najbardziej różnorodnych kruszyw o różnych frakcjach (wielkościach). Lastryko znane jest już od czasów starożytnych, jednak najbardziej upowszechniło się w XX wieku. W Polsce lastryko przede wszystkim kojarzone jest z siermiężną architekturą socjalizmu, gdzie właściwie upowszechnił się w zasadzie jeden wzór.

Lastryko / Terrazzo

Terrazzo lub bardziej znane jako po prostu lastryko to połączenie cementu, wody oraz najbardziej różnorodnych kruszyw o różnych frakcjach (wielkościach). Lastryko znane jest już od czasów starożytnych, jednak najbardziej upowszechniło się w XX wieku. W Polsce lastryko przede wszystkim kojarzone jest z siermiężną architekturą socjalizmu, gdzie właściwie upowszechnił się w zasadzie jeden wzór. Tym czasem lastryko było w Polsce już popularne przed wojną, gdzie barwne i okazałe posadzki zdobiły wiele kamienic.

W ostatnich latach terrazzo / lastryko wraca na salony i to w zupełnie różnorodnej formie. Obecnie nie ogranicza się go tylko do oryginalnych posadzek. Z lastryko wykonywane są płytki ścienne, blaty kuchenne, meble czy akcesoria. 

Firma KONKRETNO podążając za najnowszymi trendami oraz oczekiwaniami klientów i projektantów wnętrz oferuje szeroki zakres produktów na zamówienie wykonanych z lastryko. W naszej ofercie znajduje się prawie 45 wzorów, ale jesteśmy w stanie stworzyć także wzór na życzenie klienta. 

W standardzie oferujemy płytki z lastryko o wymiarach 30×30 cm oraz 60×60 cm. Na zamówienie możemy wykonać płytki w innych wymiarach.

Dzięki kilkuletniemu doświadczeniu w tworzeniu mebli oraz elementów z betonu jesteśmy w stanie zrobić z lastryko szereg różnych elementów, takich jak blaty, okładziny ścienne, elementy dekoracyjne (witryny sklepowe, sesje zdjęciowe).